Ofsetovým tiskem provádíme největší část zakázek. Tato technologie vyžaduje delší a poměrně drahou přípravu zakázky, umožňuje ale dosáhnout příznivou cenu za kus při větších nákladech. Pro tuto technologii je naše tiskárna vybavena čtyřmi stroji tradičního domácího výrobce, strojíren Adast Adamov.

Malonákladovým tiskem řešíme ty zakázky, které by už nebylo efektivní tisknout ofsetovou technologií. Malonákladový tisk v naší tiskárně zahrnuje dvě technologie: digitální duplikace a xerografie. V souvislosti se změnami struktury Českých drah se tištěné náklady snižují a stále větší počet zakázek vyrábíme těmito technologiemi.

Tato technologie umožňuje tisk fotografie (rastrové grafiky) na samolepící fólie, vlajkovinu a papír. Pro delší životnost je možno potištěný povrch opatřit laminací.

Nápisy a grafika jsou do samolepící fólie vyřezány na speciálními stroji, kterým se říká „ řezací plotry“. Takto vytvořená vektorová grafika je instalována na plastové nebo kovové desky, tabule, výlohy a jiné materiály.

Sítotisk - tisková technika (průtisk), která je primárně určena na potisk nesavých materiálů jako plech, sklo, porcelán, plasty dále pak umožňuje kvalitní potisk textilií a tkanin. Potiskuje se s ním i papír, kartony a lepenky samolepicí materiály a to jak papírové tak plastové.

Soubor dílčích technologických operací v polygrafické výrobě, jejichž cílem je zpracování polotovaru, například potištěného materiálu, do konečné po- doby polygrafického produktu (časopis, kniha, leták, krabice, kalendář, …)

Příjem zakázek
Tel.: 972 741 204
tiskarna@zc.cd.cz

Spočítejte si hmotnost zakázky
 1. Formát
  Neplatný vstup
 2. Gramáž papíru
  Neplatný vstup
 3. Počet kusů
  Neplatný vstup
 4. Hmotnost v kg
  Neplatný vstup

Posilujeme digitální tisk

Tiskárna Českých drah na konci letošního léta nahradila starou technologii X 1000 od Xeroxu novým digitálním barevným produkčním strojem Xerox Iridesse, který je první instalací tohoto zařízení v Olomouci a zároveň nejdelší instalovanou konfigurací na Moravě. Zároveň jsme digitální tisk rozšířili o černobílý produkční stroj Xerox D 125. Horkou novinkou je aktuální instalace velkoformátového laserového tiskového zařízení KIP 940, který umožňuje produkci až 390 metrů čtverečních plnobarevně potištěného papíru z rolí i archů v plakátové kvalitě.

 

© 2021 České dráhy, a.s. | Odbor komunikace | Tiskárna Olomouc | Tvorba webových stránek carl.cz