Ofsetovým tiskem provádíme největší část zakázek. Pro tuto technologii je naše tiskárna vybavena plnobarevným ofsetovým strojem KBA 574 do formátu B2, kterým vyrábíme plnobarevné tiskoviny, jako reklamní letáky, plakáty, noviny a časopisy.  Dále disponujeme několika menšími ofsetovými stroji formátu B3 s obracením archů, perforací a číslováním pro tisk formulářů a tiskopisů.

 

Produkčním digitálním tiskem řešíme zakázky, které by už nebylo efektivní tisknout ofsetovou technologií, jako například malé náklady letáků a plakátů, nebo tisky které obsahují variabilní data. Pro digitální tisk jsme vybaveni špičkovou technologií Xeroxu - výkonným produkčním strojem Xerox Iridesse, který umí tisknout na papíry a syntetické materiály o velikosti SRA3, do gramáže 400 g duplexně a umožňuje v prodlouženém formátu tisknout až do šíře papíru 1 200 mm. Pro černobílé zakázky používáme monochromatický produkční digitální tiskový stroj Xerox D 125. 

Díky těmto technologiím můžeme efektivně vyrábět jak jednoduché tiskopisy, například na samopropis, tak i vizitky, číslované jízdenky, pozvánky, malonákladové publikace, ale i fotografie na výstavy.   

 

Pomocí našich velkoformátových strojů KIP 940 a AGFA ANAPURNA H 1650 dokážeme kvalitně potisknout velké plochy materiálů od papíru, přes syntetické materiály a samolepky až po přírodní materiály, jako je sklo, kámen, kov anebo dřevo.

Digitální tiskový stroj KIP 940 je určený na maximální produkci velkoformátových tisku, které je potřeba rychle vyrobit v krátkém čase. Tiskne rychlostí až 380 m/2 za hodinu do šíře role 914 mm a maximální délky jednoho výtisku 15m. Takže bez problémů zvládne za hodinu vytisknou 380 A0 plnobarevných plakátů. 

UV tiskový stroj Agfa Anapurna H 1650 LED tiskne jak z role, tak na desky do šířky 1 600 mm a tloušťky materiálu až 4,5 cm. Jsme na něm například schopní potisknout dveře. Výhodou UV tisku je jeho povětrností odolnost, barevná stálost, kterou garantujeme u certifikovaných materiálů až 10 let v interiéru i exteriéru. Na Anapurně tiskneme plakáty, billboardy, bannery, samolepky, magnetky, potiskujeme dibondové, plastové a dřevěné desky. Umíme například i reverzní tisk na sklo.

 

Nápisy, samolepky a polepy vyřezáváme na výkonných řezacích plotrech Summa S 75 se systémem OPOS, který dokáže vyřezat předtištěné samolepky na archu do konkrétních tvarů. Dokážeme realizovat i velké instalace, jako například polepy podchodů a označování vlakových souprav, nebo označení a informační systémy ve vestibulech, apod. Při výrobě používáme pro dopravu certifikované fólie a lamina. 

Díky velkoformátovému UV tisku jsme schopni vyrábět i okenní samolepky pro polepy výloh a oken, nebo exteriérové samolepky a tabule s garantovanou životností 10 let.

 

V naší knihárně disponujeme širokou škálou strojů pro dokončující zpracování a co nezvládnou stroje, umíme ručně. Zpracováváme šité i lepené publikace, kalendáře v drátěné vazbě, skládáme letáky i mapy, umíme falcovat a lepit obálky i lepit letáky na žiletku. Zpracováváme velké náklady periodik, jako jsou noviny a časopisy, obecní zpravodaje a umíme zařídit i distribuci ke koncovým odběratelům a předplatitelům. Vyrobíme vám drobné věci, jako pozvánky, vizitky, vstupenky a malé náklady brožurek a letáčků, ale zvládneme i rozsáhlé a výrobně náročné zakázky. 

 

 

 

 

 

Příjem zakázek
Tel.: 972 741 204
tiskarna@cd.cz

Spočítejte si hmotnost zakázky
 1. Formát
  Neplatný vstup
 2. Gramáž papíru
  Neplatný vstup
 3. Počet kusů
  Neplatný vstup
 4. Hmotnost v kg
  Neplatný vstup

Posilujeme digitální tisk

Tiskárna Českých drah nahradila starou technologii X 1000 od Xeroxu novým digitálním barevným produkčním strojem Xerox Iridesse, který je první instalací tohoto zařízení v Olomouci a zároveň nejdelší instalovanou konfigurací na Moravě. Zároveň jsme digitální tisk rozšířili o černobílý produkční stroj Xerox D 125. Horkou novinkou je aktuální instalace velkoformátového laserového tiskového zařízení KIP 940, který umožňuje produkci až 390 metrů čtverečních plnobarevně potištěného papíru z rolí i archů v plakátové kvalitě.

 

© 2024 České dráhy, a.s. | Odbor komunikace | Tiskárna Olomouc | Tvorba webových stránek carl.cz