Tiskárna Českých drah nahradila starou technologii X 1000 od Xeroxu novým digitálním barevným produkčním strojem Xerox Iridesse, který je první instalací tohoto zařízení v Olomouci a zároveň nejdelší instalovanou konfigurací na Moravě. Zároveň jsme digitální tisk rozšířili o černobílý produkční stroj Xerox D 125. Horkou novinkou je aktuální instalace velkoformátového laserového tiskového zařízení KIP 940, který umožňuje produkci až 390 metrů čtverečních plnobarevně potištěného papíru z rolí i archů v plakátové kvalitě.

 

V roce 2017 se celý provoz tiskárny ČD přestěhoval z původních prostor bývalého ředitelství Střední dráhy na Nerudově ulici v centru Olomouce do nově rekonstruované budovy na Táborské ulici, v těsné blízkosti olomouckého hlavního nádraží.

V závěru roku 2021 jsme dokončili poslední etapu rekonstrukce budovy, která byla zaměřená na energeticky úspornější provoz a zkvalitnění vnitřního a vnějšího prostředí tiskárny. Dokončila se vzduchotechnika a zvlhčování vzduchu ve výrobě a zároveň jsme investovali do zateplení budovy a rekuperace vzduchu. Při úpravách venkovních ploch jsme mysleli na oživení industriálního prostředí, do kterého je tiskárna umístěna a venkovní plochy počítají s osázením zeleně a popínavými rostlinami, které oživí fasádu budovy tiskárny.

Na fotografiích je vizualizace plánované podoby budovy tiskárny a skutečný stav po dokončené rekonstrukci.

 

Příjem zakázek
Tel.: 972 741 204
tiskarna@cd.cz

Spočítejte si hmotnost zakázky
 1. Formát
  Neplatný vstup
 2. Gramáž papíru
  Neplatný vstup
 3. Počet kusů
  Neplatný vstup
 4. Hmotnost v kg
  Neplatný vstup

© 2024 České dráhy, a.s. | Odbor komunikace | Tiskárna Olomouc | Tvorba webových stránek carl.cz