Základní informace o typografických jednotkách, základních pravidlech sazby textu, písmových rodinách a rozlišení.

Laky jsou skupinou materiálů vstupujících do tiskového procesu, která má za úkol buď zvýšení efektu výsledného produktu nebo zlepšení jeho vlastností.

Reprodukovaný obraz je rozdělen na výtažky 4 základních barev – azurová, purpurová,  žlutá  a černá. Pro každou barvu musí být zhotovena samostatná tisková forma. V tiskovém procesu se jednotlivé barvy tisknou odděleně postupně přes sebe, čímž se reprodukovaný obraz opět spojí do požadované podoby.

barevnost

Vlastnosti papíru, normalizované formáty, tloušťky a dělení dle hmotnosti a povrchové úpravy. Zkrátka vše podstatné o papíru.  

Příjem zakázek
Tel.: 972 741 204
tiskarna@cd.cz

Spočítejte si hmotnost zakázky
 1. Formát
  Neplatný vstup
 2. Gramáž papíru
  Neplatný vstup
 3. Počet kusů
  Neplatný vstup
 4. Hmotnost v kg
  Neplatný vstup

Posilujeme digitální tisk

Tiskárna Českých drah nahradila starou technologii X 1000 od Xeroxu novým digitálním barevným produkčním strojem Xerox Iridesse, který je první instalací tohoto zařízení v Olomouci a zároveň nejdelší instalovanou konfigurací na Moravě. Zároveň jsme digitální tisk rozšířili o černobílý produkční stroj Xerox D 125. Horkou novinkou je aktuální instalace velkoformátového laserového tiskového zařízení KIP 940, který umožňuje produkci až 390 metrů čtverečních plnobarevně potištěného papíru z rolí i archů v plakátové kvalitě.

 

© 2024 České dráhy, a.s. | Odbor komunikace | Tiskárna Olomouc | Tvorba webových stránek carl.cz